Komora hiperbaryczna stwarza warunki sprzyjające leczeniu wielu schorzeń. W Polsce stanowi nowość, jednak w krajach zachodnich – tlenoterapia jest powszechnie stosowaną metodą w dziedzinach takich jak stomatologia i implantologia. Komora hiperbaryczna często używana jest u pacjentów przechodzących rehabilitację po operacjach chirurgicznych. Duża skuteczność tlenoterapii na tym polu sprawiła, że postanowiono wykorzystać jej dobrodziejstwa również u pacjentów po wstawieniu implantów stomatologicznych.
Podczas wizyty w komorze hiperbarycznej do tkanek wchłaniane zostają bardzo duże ilości tlenu na skutek panującego w środku wysokiego ciśnienia. Dotlenienie wzmacnia działanie podawanych leków odkażających i poprawia krążenie. Zwiększone ukrwienie w uszkodzonej tkance stymuluje jej szybszą regenerację. Rana zasklepia się, a tkanka jest elastyczna dzięki wzmożonej produkcji kolagenu. Krew szybciej usuwa toksyny z miejsca poddanego zabiegowi. Zwiększone tworzenie nowych naczyń krwionośne sprzyja procesowi osteointegracji, czyli wrastaniu tkanki kostnej w pory implantu stomatologicznego. Dzięki temu mocowanie implantu staje się bardziej stabilne. Do działania zostają pobudzone także leukocyty (komórki odpornościowe), przez co zwalczanie infekcji i zapobieganie ich powstawaniu jest dla organizmu łatwiejsze.
Poza wspomaganiem rehabilitacji w dziedzinach takich jak stomatologia i implantologia, komora hiperbaryczna może wspierać leczenie chorób przewlekłych kości. Zachodnie kliniki informują o skuteczności tlenoterapii w terapii popromiennej martwicy kości skroniowej oraz terapii nawracającego wieloogniskowego zapalenia kości i szpiku.
Komora hiperbaryczna w stomatologii i implantologii to wysoce skuteczny sposób na rehabilitację po zabiegach dentystycznych i wszczepieniu protez. Sesja normo- lub hiperbaryczna jest w pełni nieinwazyjna i bezpieczna.
Badania:
Już dzisiaj zadbaj o swoje zdrowie. Skontaktuj się z nami i zarezerwuj dogodny termin wizyty.
Zarezerwuj wizytę